آئین‌نامه کرسی‌های آزاداندیشی تصویب شد

آئین‌نامه کرسی‌های آزاداندیشی تصویب شد

غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت آئین‌نامه کرسی‌های آزاداندیشی، اظهار داشت: این آئین‌نامه به تصویب و امضای وزیر علوم رسیده است.

وی با بیان اینکه احتمالا فردا آئین‌نامه کرسی‌های آزاداندیشی به دانشگاه‌های کشور ابلاغ خواهد شد، افزود: این آئین‌نامه مانند آئین‌نامه کرسی‌های نظریه‌پردازی و نقدی است که از حوزه اساتید وجود دارد، اما کمی تسهیل شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه برای کرسی‌های نظریه‌پردازی سخت‌گیری بیشتری مطرح است، گفت: در کرسی‌های آزاد‌اندیشی دانشجویی قرار است به حداقل‌ها توجه شود و در مقابل بحث آزاداندیشی آن پررنگ‌تر شود.

خواجه‌سروی در پایان این آئین‌نامه را قابل بازنگری و اصلاح دانست و یادآور شد: این آئین‌نامه یک سال در دانشگاه‌های کشور اجرا خواهد شد تا اشکالات احتمالی آن نمایان و اصلاح شود و اگر اشکالی نداشت، اجرای آن ادامه خواهد یافت.

/ 2 نظر / 42 بازدید
علی

سلام دوست عزیز وبلاگ جالبی داری :) ممنون بخاطر اطلاعات مفیدی که میذاری در وبلاگت دوست عزیز من یه وبلاگ دارم در زمینه فارکس. توش سیگنالهای روزانه فارکس میدم. البته برای مدت محدود. خوشحال میشم با هم تبادل لینک کنیم. لینک وبلاگ بنده http://fxforexworker.blogfa.com هست. با اسم سیگنالهای روزانه فارکس. اگه شما من رو در لیست لینکدونیتون اضافه کنید من هم لینک وبلاگ شما رو در لیست لینکدونی خودم اضافه خواهم کرد. شاد و سربلند باشید

امید ,وبلاگ خبری خبرچین

سلام عزیز من امید محمدپور مدیر وبلاگ خبری خبرچین هستم و از حامیان کرسی های ازاد اندیشی/ من موفق شدم بعد از ماهها توضیح و تلاش امروز ساعت 19 در مصلی این جلسات را برگزار کنم هنوز برگزار نشده و برای اینکه کنترل شده باشه فقط با حضور بسیجیان پایگاه محمد رسوال الله قرار حضور داشته باشند اما اگر موفقیت امیز باشه و بدون تشنج به پایان برسه از هفته ی بعد با دعوت از حضور مردم برگزار شه. متاسفانه در دانشگاه ها این طرح بدلایل زیادی شکست خورد. 1.عدم همکاری مخالفین و عدم حضورشان. 2.ترس از ستاره دار شدن 3.عدم حضور عموم برای شرکت در این جلسات. بنده دیدم مردم اشتیاق زیادی برای نقد مسائل روز دارن در تاکسی و صف نانوایی و جم های خوانوادگی مدام بحث و نقد می کنند تصمیم گرفتم این جلسات را به مساجد بیارم.هم برای عموم عرصه باز است و از قدیم هم مساجد همیشه بهترین مکان برای تحلیل مسائل روز بوده.